FORWARD GEOMETRY

FORWARD GEOMETRY

 

Sezona 2021 je už deviatou v rade pre naše revolučné riešenie geometrie kola. Riešenie, s ktorým značka Mondraker prišla ako prvá priekopník, geometria, ktorá prináša jedinečný zážitok z jazdy a lepší výkon oproti bežným horským bicyklom.

Forward geometrie značky Mondraker sa osvedčila ako benchmark pre moderné high-end horské bicykle a je jednou z našich vlastných najzásadnejších a najunikátnejších technológií. Pôvodný koncept je každú novú modelovou radou vylepšovaný tak, aby premietal nové trendy v odvetví, ďalej vylepšoval výkon, efektivitu a celkovú ovládateľnosť Vášho bicykla Mondraker.

Pre rok 2021 je táto technológia v maximálnej miere využitá pre doteraz najviac modelov. Základnými znakmi je dlhšia reach. Dlhšie horná rámová trubka doplnená však o predstavec FG dĺžky 30mm pre perfektne vyváženú pozíciu na bicykli, vyladenú pre každú disciplínu. Vždy ide o to, aby Vaša jazda bola čo najzábavnejšie a koleso Vám dovolilo podať naozaj maximálny výkon.

Jedným z hlavných znakov posledných sezón je skracovaniu offsetov odpružených vidlíc, čo perfektne dopĺňa pôvodný koncept Forward geometrie. Výhody sú zrejmé: zlepšenie stability jazdy vo vysokých rýchlostiach, lepšia kontrola nad predným kolesom a rapídny nárast priľnavosti prednej pneumatiky. Rozsiahle testovanie potvrdilo jednoznačné zlepšenie jazdných vlastností podporujúce sebaistotu jazdca a zvyšujúce zábavu a výkon.

Hlavnými a podstatnými výhodami konceptu Forward geometrie zostáva navýšenie bezpečnosti a istota pri jazde na strmých a ťažkých pasážach, a to aj v naozaj vysokých rýchlostiach, presnejšie a jednoduchšie ovládanie bicykla pri výjazdoch a viac stability na technickom trailu - celkovo lepšia kontrola jazdca nad svojím strojom.

 

VÝHODY

• zvýšenie bezpečnosti na naozaj strmých pasážach

Úpravy pomerov našej geometrie v prednej časti kolesá umožňujú lepšiu kontrolu a stabilitu v technicky náročných prudkých úsekoch - zabráni jazdci prepadnúť cez riadidlá a umožní mu dovoliť si ešte viac.

• lepšia istota vo vysokých rýchlostiach

Dlhšie rázvor navyšuje stabilitu kola v každom teréne

• presné riadenie

V kombinácii s naším vlastným špecifickým predstavcom FG30 ponúka perfektne presné a isté ovládanie bicykla za všetkých podmienok

• viac istoty pri výjazdoch

Predné koleso je vďaka našej geometrii "pribité" k podložke a nedochádza k jeho nežiaducemu dvíhanie pri strmých stúpaniach, dovoľuje ľahšie stúpanie aj naozaj strmých trailov

• stabilita v technicky náročných úsekoch

Forward geometrie vylepšuje rozloženie váhy na prednej a zadné koleso, výsledkom je viac stability v technickom a naozaj ťažkom teréne s celkovo lepší kontrolou jazdca nad svojím strojom

 

Jedinečná filozofia Forward geometria značky Mondraker je premietnutá skrz celú kolekciu 2021